Strażacy z OSP Krzyż Wielkopolski uratowali życie panu Marianowi Niewrzałka, który w ramach podziękowań przekazał im automatyczny defibrylator AED.

Na początku grudnia 2016 r. pan Marian zasłabł. Okazało się, iż doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Jego żona zadzwoniła pod numer alarmowy 112, jednak ani ZRM w Krzyżu, ani ZRM w Wieleniu nie był dostępny. Dyspozytor z punktu kierowania znajdującego się w PSP w Czarnkowie zadysponował strażaków na miejsce zdarzenia.

Rodzina mężczyzny prowadziła reanimację do czasu przyjazdu ratowników, którzy przejęli działania. Na szczęście strażacy-ochotnicy na wyposażeniu wozu posiadali automatyczny defibrylator AED, który uratował życie panu Marianowi – funkcje życiowe wróciły w 52 minucie. Pan Marian został przetransportowany do szpitala, w którym został wybudzony po kilkudniowej śpiączce.

W minioną sobotę, 25 lutego 2017r. w świetlicy OSP odbyło się uroczyste przekazanie automatycznego defibrylatora AED w dowód wdzięczności od pana Mariana z rodziną dla druhów z OSP Krzyż Wlkp.

 

o autorze

Redakcja