Kilka godzin temu lubuska straż pożarna rozpoczęła operację zabezpieczenia 25. Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

PolAndRock Festival oficjalnie rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 4 sierpnia. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Nad bezpieczeństwem tysięcy osób, które przyjadą do Kostrzyna nad Odrą czuwać będą wszystkie służby, w tym straż pożarna.

Tegoroczną edycję zabezpiecza 136 strażaków – 119 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i 17 druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu gorzowskiego. Do dyspozycji mają 50 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych, w tym samochód ratownictwa chemicznego ze zdalną detekcją, samochód ratownictwa medycznego i samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych; pięć quadów; dwie łodzie; kontenery dowodzenia i łączności oraz logistyczne i przyczepę medyczną. Pełną gotowość straż pożarna uzyskała w środę o godzinie 17.

W ramach operacji powstało siedem podoperacji – Scena, Hel, Grabik, Dąbroszyn, Parking, Miasto i Rzeka.

Nad całością czuwa sztab operacji będący  na terenie przyległym do festiwalu, Dowódcą jest st. bryg. Lesław Gliński – Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Już tradycyjnie dodatkowe zabezpieczenie festiwalu stanowią siły i środki Centralnego Odwodu Operacyjnego w postaci trzech plutonów z województwa wielkopolskiego i jeden pluton z województwa zachodniopomorskiego. W sumie czternaście pojazdów i 45 funkcjonariuszy PSP.

Zakończenie operacji planowane jest na godzinę dwunastą w niedzielę 4 sierpnia.

Foto. WOŚP

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl