Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego otrzymają rabat na paliwa w całej sieci ORLEN. Program wchodzi w życie już 1 stycznia 2019 roku.   

–  PKN Orlen jako firma odpowiedzialna społecznie angażuje się w projekty ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Od wielu lat współpracujemy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, które na co dzień służą milionom Polaków.  Rabat na paliwo dla tej grupy traktujemy nie tylko jako wsparcie, ale także inwestycję. W ten sposób doceniamy ich zaangażowanie w ochronę i ratowanie ludzkiego życia. Dzisiejsza umowa oznacza, że blisko 100 tys. członków tej formacji już od Nowego Roku będzie miało możliwość korzystania z atrakcyjnych rabatów na paliwo – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Jak informuje PKN Orlen uprawnionymi do udziału w programie są strażacy OSP czynni zawodowo włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA.

Odpowiednia umowa została podpisana dzisiaj przez Daniela Obajtka – Prezesa Zarządu PKN Orlen i gen. brygadiera Leszka Suskiego – Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym jest około 4,4 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Z kolei do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych uprawnionych jest ponad 100 tys. członków tych jednostek.

o autorze

Redakcja/Łukasz