Drużyna Polskich Strażaków to grupa ludzi która na co dzień naraża własne życie ratując innych. Poza służbą ich pasją jest siatkówka. Od kilku tygodni zbierają środki na wyjazd do Los Angeles aby wziąć udział w Igrzyskach Strażaków i Policjantów.  

Jak informuje Drużyna całkowity koszt wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i udziału w zawodach jest bardzo wysoki. Trzy największe jego elementy są dla Nich nie do przeskoczenia i mogą okazać się barierą, którą mamy nadzieję, że pomożecie pokonać:

– Koszty przelotu do USA i z powrotem,

– Noclegi (pobyt 8 dni),

– Koszty związane z rejestracją.

Wyjazd na Igrzyska Strażaków i Policjantów to nasza inicjatywa. Wszystkie koszty musimy ponieść z własnej kieszeni. Z racji tego liczymy na pomoc sponsorów, darczyńców i społeczeństwa. Pomóżcie urzeczywistnić nam Nasze marzenia i wywalczyć dla Polski pierwszy w historii Złoty Medal Olimpijski Służ Mundurowych. Bez waszej szczodrości nie będzie to możliwe – napisali.

Zawody The World Police and Fire Games ( WPFG ) odbywają się co 2 lata, są otwarte dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji, straży pożarnej jak i innych formacji mundurowych z całego świata. Bierze w nich udział około 12 tysięcy osób, nieco mniej niż w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, a więcej niż trzecich największych zawodach sportowych na świecie Commonwealth Games.

Drużynę Polskich Strażaków można wspomóc finansowo za pośrednictwem strony polakpotrafi.pl

LINK: https://polakpotrafi.pl/projekt/2017-world-police-and-fire-games-los-angeles?utm_source=index\

o autorze

Redakcja/Łukasz