& &25 kwietnia w hali Stadionu Miejsko – Gminnego w Nowych Skalmierzycach odbył się pobór krwi zorganizowany przez klub HDK Nowe Skalmierzyce. Pośród wielu honorowych krwiodawców znaleźli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach, którzy przyciągnęli uwagę wielu mieszkańców m.in. swoim specjalnym ubiorem.


[galeria=6,prawa]Strażacy na tę akcję pod tytułem „Ty też możesz uratować komuś życie” przybyli specjalnie z odległego o około 30 kilometrów Gołuchowa, ponieważ odbywały się tam Mistrzostwa Wielkopolski w Ratownictwie Medycznym, w których brali udział.

Była to już trzydziesta druga tego typu akcja zorganizowana przez HDK. W sobotę podczas poboru krwi dodatkową atrakcją byli również motocykliści z klubu motocyklowego „Iskra”, którzy przybyli oddać krew. Na stadion ośrodka wjechało aż pięćdziesiąt motocykli.

Pozostałych chętnych krwiodawców nie brakowało, a personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu miał ręce pełne roboty. W sumie w sobotnią zbiórkę krew oddało 97 osób, natomiast przez 8 lat działalności klubu zebrano aż 1313 litrów krwi.

„Kropla krwi – ocean życia!” Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich chętnych (ze Skalmierzyc i okolic) na kolejne akcje poboru krwi.

Pamiętajmy też, że krew oddać można także w innych miastach – na terenie całej Polski. Warto się tym zainteresować i oddać swoją krew. Satysfakcja z tego powodu może być naprawdę wielka.

Wojtek Śniegula & Jakub Poniatowski/ kalisz@remiza.com.pl

o autorze

Redakcja