Pięciu Strażaków ze Słupska 20 lutego (sobota) rozpoczęło marsz charytatywny z Ustki do Helu. Ich celem jest zachęcenie wszystkich ludzi do wsparcia niepełnosprawnych bliźniaczek, Pauliny i Patrycji Frankowskich ze Słupska.

Piętnastoletnie dziewczynki urodziły się przedwcześnie w 26 tygodniu ciąży z dużymi wadami rozwojowymi. Początkowa rehabilitacja pomału przynosiła skutki, lecz z powodu braku pieniędzy i rehabilitantki dziewczynki cofają się w rozwoju ruchowym. Zaraz po porodzie lekarze nie dawali im szans na przeżycie. Obie dziewczynki cierpią na mózgowe porażenie dziecięce. Mimo wszystko, samotnie wychowująca niepełnosprawne bliźniaczki oraz ośmioletniego synka, matka dzielnie radzi sobie z wychowywaniem trójki dzieci.

Pięciu Strażaków – pasjonatów gór i górskich wycieczek – zorganizowało akcję charytatywną w postaci marszu przez nadbałtyckie miejscowości – z Ustki do Helu. Piotr Pytlos, Mariusz Rybak, Łukasz Trocki, Łukasz Kołodziejski i Jędrzej Banasik dziennie przemierzają średnio 35 – 40 kilometrów, żeby już dzisiaj (środa) dotarli do celu. Strażacy chcą w ten sposób zachęcić ludzi dobrego serca o wsparcie rodziny Moniki Frankowskiej. O całej wyprawie na bieżąco informują na swoim facebookowym profilu – Strażacy ze Słupska.

Strażacy ze Słupska maszerując z Ustki do Helu chcą zachęcić do wsparcia rodziny Frankowskich ze Słupska

Strażacy ze Słupska maszerując z Ustki do Helu chcą zachęcić do wsparcia rodziny Frankowskich ze Słupska

Strażacy chcą zrobić również coś dla Fabiana, syna pani Moniki. Pomału przygotowują się do zorganizowania indywidualnego dnia otwartego w swojej jednostce.

Pomoc potrzebna w każdej formie

Jest potrzebna pomoc finansowa, rehabilitacja, sprzęt i każda inna”mówią strażacy ze Słupska. – „Nasze wyjście jest apelem dla wszystkich Słupczan oraz osób, które chciałyby pomóc tej rodzinie” – dodają.

Jednym ze sposobów jest przekazanie 1% swojego podatku na rzecz dziewczynek. W zeznaniu podatkowym należy podać numer KRS 00 000 37904 z dopiskiem 17417 Frankowska Patrycja i Paulina. Szybszą możliwością pomocy jest bezpośrednie wsparcie finansowe. Zainteresowani mogą wpłacać pieniądze na specjalne subkonto założone przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą” z Warszawy na numer BHP SA 1060 0076 0000 3310 0018 2615.

Zainteresowani wsparciem rzeczowym mogą kontaktować się z Panią Moniką drogą mailową pisząc na adres: monfra8@wp.pl.

apel-o-pomoc-strazacy-ze-slupska

Druga taka akcja „Strażaków ze Słupska”

W ubiegłym roku Strażacy pomogli 25 osobom z Wrześcia (powiat słupski). W wyniku pożaru trzy domy spłonęły doszczętnie, a kolejne cztery wymagały remontu. Strażakom udało się dotrzeć do wielu mieszkańców regionu, którzy szybko pomogli potrzebującym w obliczu tragedii.

fot. Strażacy ze Słupska

o autorze

Redakcja/K