#StrażacyMuremZaOwsiakiem [ZDJĘCIA]

Grupa kilkudziesięciu strażaków przyjechała pod siedzibę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji ‘Strażacy murem za Owsiakiem’.

14 stycznia po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po tej informacji w internecie zawrzało ruszyła ogólnopolska akcja #MuremzaOwsiakiem i #MuremzaJurkiem.

Strażacy jak zawsze nie przeszli obojętnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrowie Łódzkim zorganizowała akcję #StrażacyMuremZaOwsiakiem. Dzisiaj po godzinie 13 pod siedzibą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiła się grupa kilkudziesięciu strażaków aby przekazać Owsiakowi swoje wsparcie.

Ludziom najzwyczajniej w świecie i po ludzku zależy na tobie jako na człowieku, który ma wielkie serce dla innych. W tym miejscu wypada nam wszystkim przeprosić cię, za to, że nie reagowaliśmy wcześniej wystarczająco stanowczo widząc nagonkę na WOŚP, obrażającą także twoją osobę. Nie wyrażamy zgody na takie praktyki i mowę nienawiści, która w efekcie doprowadziła do odebrania życia niewinnemu człowiekowi, również będącemu wolontariuszem Orkiestry. Jurku, zrobiłeś dla ludzi bardzo dużo dobrego i chcemy, żebyś wiedział, że my strażacy stoimy za tobą i wspieramy cię w twoim wielkim dziele – napisali strażacy w liście, który został odczytany.

Na zakończenie jeden ze strażaków odegrał hymn WOŚP, stojąc na podnośniku.

Foto. Łukasz Widziszowski/ facebook.com/widziszowski.fotografia/

Exit mobile version