Policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali druha miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Jest podejrzany o podpalenia.

Do pierwszego pożaru doszło w nocy, 30 marca w Czerwionce-Leszczynach. Przeprowadzone na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą oględziny wskazywały, że było to podpalenie. Jak ustalili policjanci, sprawca podpalił kartony znajdujące się w pobliżu sklepu. W wyniku pożaru uszkodzona została rampa rozładunkowa, instalacja elektryczna oraz plastikowe pojemniki. Straty oszacowano na kwotę blisko 23 tys. złotych. Następnego dnia policjanci otrzymali informację o kolejnym podpaleniu. Tym razem sprawca podpalił kontener na śmieci – informuje Komenda Miejska Policji w Rybniku.

Po szczegółowym przeanalizowaniu zgromadzonego materiału policjanci zatrzymali 17-latka. Jak się okazało należy do młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP w Czerwionce-Leszczynach.

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Straty jakie spowodował sięgają blisko 24 tysięcy złotych.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl