Strażak z Państwowej Straży Pożarnej – asp. Krzysztof Skibiński z Komendy Powiatowej PSP w Mysłowicach, został jednym ze zwycięzców konkursu organizowanego przez European Emergency Number Association – EENA112.

Krzysztof Skibiński zdobył nagrodę w kategorii „Wybitny dyspozytor”.&29 czerwca 2013 r. przerażona matka dwuletniego chłopca zadzwoniła na nr 112 – jej dziecko zadławiło się i straciło oddech. Dyspozytor, nie tracąc zimnej krwi, krok po kroku instruował kobietę jak&należy postępować. Jednocześnie zawiadomione zostało pogotowie ratunkowe. Dzięki jego opanowaniu, właściwej ocenie sytuacji i profesjonalnym wskazówkom, chłopcu przywrócony został oddech jeszcze przed przyjazdem karetki.&

Nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie promocji, wykorzystania i rozwoju numeru 112 zostały&przyznane m.in. w kategoriach: dyspozytor, działania edukacyjne nt. numeru 112, centrum powiadamiania ratunkowego i działania ratownicze. Tegoroczni nominowani to przedstawiciele Republiki Czeskiej, Finlandii, Grecji, Polski, Rumunii, Słowenii i Hiszpanii.

Uroczysta gala, w trakcie której zostały wręczone nagrody, odbyła się&2 kwietnia w Hotelu Marriott w Warszawie podczas konferencji „EENA 2014”.&

W konferencji „EENA 2014”, która po raz pierwszy była organizowana w Polsce, wzięło udział ponad 350 przedstawicieli europejskich władz i służb bezpieczeństwa publicznego, a także analitycy i pracownicy firm z sektora telekomunikacji.

Europejskie Stowarzyszenie Numeru Ratunkowego (EENA) to utworzona w 1999 r. pozarządowa organizacja z siedzibą w Brukseli. Jej głównym zadaniem jest promocja numeru 112 i systemu wczesnego ostrzegania w państwach UE.

Więcej szczegółów na stronie&www.eena.org.

Źródło: msw.gov.pl

o autorze

Redakcja