W niedzielę, 22 kwietnia w miejscowości Oksa w powiecie jędrzejowskim doszło do tragicznego wypadku. Zginął strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej we Włoszczowie.

Około godziny 2.30 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Kościelna, plac Mikołaja Reja 34-letni kierujący samochodem osobowym – według policjantów – nie zastosował się do znaku STOP i uderzył w prawy bok samochodu marki Hyundai.

W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 24-letni Grzegorz Kolekta, strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej we Włoszczowie w stopniu sekcyjnego. W momencie zderzenia siedział na tylnej kanapie auta.

Badanie alkomatem wykazało, że 34-letni sprawca wypadku był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

O śmierci strażaka poinformowała Komenda Powiatowa PSP we Włoszczowie:

Z przykrością zawiadamiamy, że 22 kwietnia 2018  roku w tragicznym wypadku samochodowym zginął sekc. Grzegorz Kolekta, funkcjonariusz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP we Włoszczowie

sekc. Grzegorz Kolekta był strażakiem- ratownikiem, który  podczas swojej 4 letni służby w PSP dał się poznać jako osoba, która sumiennie  i  wzorowo wypełniała rotę ślubowania. Cechował się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, czym wyróżniał się na tle innych strażaków. Był strażakiem dobrze wyszkolonym, opanowanym i odpornym na stres. Przejawiał chęci podwyższania kwalifikacji i pogłębiania wiedzy pożarniczej. Odbył wiele szkoleń w tym zakresie. Jako strażak- ochotnik swoją wiedzę, zdobyte doświadczenie  przekazywał młodym adeptom sztuki pożarniczej – członkom prowadzonej przez siebie młodzieżowej drużyny pożarniczej.  Jego śmierć jest wielką stratą dla nas wszystkich. Miał 24 lata, był żonaty.

O terminie Żałobnej Mszy Świętej poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Foto. KP PSP Włoszczowa

o autorze

Redakcja/Łukasz