Już pewien czas trwa głosowanie za pomocą SMS na łamach lokalnej gazety pomorza środkowego – Głos Pomorza na strażaka roku. Dodatkowo głosować można także na jednostkę PSP oraz OSP – jest o co walczyć, nagrody dla strażaków są bardzo atrakcyjne, a dla zwycięskiej jednostki – telewizor LCD.

Mimo to konkurs wywołał nawet fale oburzenia wśród czytelników gazety jak i samych strażaków. Pierwsza sprawa według mnie oczywiście – wszyscy strażacy winni być określeni strażakiem roku, to nie podlega żadnej dyskusji. Druga sprawa? Sam sposób głosowania. Zapisy trwały jakiś czas poprzez wiadomość e-mail, zgłosić mógł się każdy, wygrać już nie. Nazwę to krótko „Wyścig szczurów”, wygrywa ten, który ma asy w rękawie. Jakie? Wystarczy większa ilość znajomych oraz promocja własnej osoby – kto dostanie większej ilości sms – wygrywa.

Każda inicjatywa jest warta podziwu jeśli chodzi o docenienie naszej działalności, więc słowa krytyki zostawię sobie na zakończenie konkursu – wiadomo, nikomu się nie dogodzi, a jest to pierwsza edycja.

Prosimy tylko o docenienie pracy naszego kolegi na rzecz Polskiego Serwisu Pożarniczego – wspiera nas od początku, dlatego naszym obowiązkiem jest wesprzeć go w konkursie. To nie pierwszy raz, kiedy prosimy Was drodzy Czytelnicy o pomoc. Dużo wcześniej podaliśmy informacje o głosowaniu na film pod tytułem „Dla Ciebie i Ognia”, który startował w wielu festiwalach filmowych. Główną rolę gra Michał Chołka, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej. O tym piszemy tutaj.

Aby pomóc wystarczy wysłać sms o treści KGP.STRAZAK ZAW017 pod numer 7168. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Osoby, które wspomogą prosimy o info w komentarzach – no chyba, że chce zachować anonimowość. No Strażacy, do dzieła!

o autorze

Redakcja