Strażak ochotnik – Mateusz S. został skazany za podpalenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kusiętach (gm. Olsztyn, pow. częstochowski). Sąd Rejonowy w Częstochowie kazał S. zapłacić za wszystkie poniesione straty w tym, jak i innych pożarach które wywołał na terenie Gminy Olsztyn.

Mateusz S. nie potrafił wyjaśnić dokładnie dlaczego znalazł się rano w Kusiętach i widząc pożar nie zadzwonił na straż pożarną, lecz wrócił do swojej jednostki w Olsztynie i pojechał gasić pożar razem ze swoimi kolegami.

Remiza w Kusiętach spłonęła w 2014 roku w lutym. Pożar powstał w zakładzie tapicerskim, który funkcjonował w budynku OSP Kusięta. Strażakom udało się uratować samochód i trochę sprzętu. Więcej o pożarze można przeczytać na lokalnym serwisie o tematyce ratowniczej.

fot. Leszek Foss/czestochowa998.pl

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.