We wtorek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, podczas uroczystej zmiany służby nagrodą finansową wyróżniony został funkcjonariusz jednostki ratowniczo-gaśniczej mł. ogn. Michał Szczygieł – starszy operator sprzętu specjalnego.

Ogniomistrz Szczygieł 23 kwietnia w czasie wolnym od wykonywania zajęć służbowych, przemierzając odcinek drogi krajowej nr 40 stał się jedną z pierwszych osób, która dotarła na miejsce wypadku samochodowego do którego doszło w miejscowości Wierzch.

Zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami, nie zważając na panujące zagrożenie wynikające z czołowego zderzenia się dwóch samochodów osobowych, natychmiastowo przystąpił do udzielenia pomocy poszkodowanym osobom biorącym udział w wypadku oraz organizował działania ratownicze do czasu przybycia służb interwencyjnych.

Komendant Powiatowy PSP w Prudniku postanowił przyznać mł. ogn. Michałowi Szczygłowi nagrodę pieniężną, która stanowić miała swoistą formę wdzięczności oraz dowód szacunku dla postawy, którą się wykazał.

Foto. KP PSP w Prudniku

o autorze

Redakcja/Łukasz