Przez radnych Gminy Kijewo Królewskie przepadła promesa na zakup nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie w województwie kujawsko-pomorskim.

Jednostka posiada 25 strażaków gotowych do wyjazdu i 40-letniego Mercedesa, który często się psuje.

– Jest to zużyty sprzęt, który wymaga remontu i to konkretnego, bo pompa jest jak gdyby na ostatnich dechach, silnik tak samo, który kopci tak, że przechodząc obok niego dusi przechodniów – powiedział w rozmowie z TVP 3 Bydgoszcz Piotr Szymański z OSP Brzozowo.

W tym roku jednostka otrzymała pół miliona złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nowego samochodu. Warunkiem otrzymania środków było dofinansowanie zakupu przez samorząd w wysokości 300 tysięcy złotych. Jeszcze w czerwcu wójt zapewniał, że pieniądze będą.

Wójt obiecał, ale ‘NIE’ powiedzieli radni Gminy Kijewo Królewskie, którzy dwukrotnie odrzucili uchwałę w tej sprawie.

Do sprawy włączył się komendant gminny, miał on ‘plan B’ zakładający, że pół miliona zamiast druhów z Brzozowa otrzymają ci z Kijewa Królewskiego. Uchwała została przyjęta, ale do dzisiaj nikt nie podjął dalszych działań.

Już żaden z radnych nie podjął takiego tematu. Według mojej wiedzy ani pani przewodnicząca, ani żaden z radnych nie przyszedł tutaj, nie wnosił takiego punktu na kolejną sesję. Także tutaj sprawa umarła, że tak powiem – mówi wójt Arkadiusz Stefaniak.

Według wójta, termin ogłoszenia przetargu na zakup nowego wozu minął, a tym samym, promesa przepadła.

Na podstawie TVP3 Bydgoszcz. Foto. jednostka 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl