Budowa nowej strażnicy dla Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu idzie pełną parą. Wartość inwestycji to prawie 25 milionów złotych.

Do tej pory powstały już szkielety wszystkich budynków w trzech segmentach, czyli budynku Komendy Miejskiej, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z halą garażową oraz pomieszczeń technicznych, a także rozpoczęła się budowa wieży oraz trwają przygotowania do montażu dachów we wszystkich obiektach – informuje Urząd Miasta w Bytomiu.

Nowa strażnica powstaje przy ulicy Łużyckiej, na terenie który należał do KWK Centrum. Obiekt będzie składał się z trzech segmentów:

Segment A – trzykondygnacyjny budynek Komendy Miejskiej z zintegrowanym stanowiskiem kierowania, salą sztabową, pomieszczeniami biurowymi i pomieszczeniem WZK Urzędu Miejskiego.

Segment B – dwukondygnacyjny budynek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z halą garażową na 18 stanowisk, szatniami, salami wykładowymi, warsztatem aparatów ODO, magazynami itp.

Segment C – jednokondygnacyjny budynek z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne i wieża.

Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zostać zakończone do końca października 2020 roku. Wartość inwestycji to prawie 25 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu państwa w ramach „Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020”.

Warto wspomnieć, że obecna siedziba bytomskich strażaków ma ponad 100 lat i jest w bardzo złym stanie technicznym.

Foto. UM/PSP Bytom

o autorze

Redakcja/Łukasz