Pomorski Urząd Wojewódzki wraz z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej i Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku zrealizuje wspólny projekt z zakresu szkoleń pierwszej pomocy.

W lipcu i sierpniu br., w każdej powiatowej komendzie straży pożarnej na terenie województwa pomorskiego, strażacy – ratownicy przeszkolą z zakresu udzielania pierwszej pomocy członków drużyn powiatowych klubów piłki nożnej.

Umowę w sprawie realizacji projektu podpisali Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, st. bryg. Piotr Socha, komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku i Radosław Michalski, prezes PZPN.

Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy tę akcję. Zależy nam żeby przeszkolić np. młodą kadrę piłkarzy. Ta umiejętność, ratowania życia będzie im przecież potrzebna w normalnym również życiu, nie tylko w czasie treningów czy zawodów. Im więcej osób będzie przeszkolonych tym lepiej […] Bardzo nam na tym zależy aby jak najwięcej osób na Pomorzu, szczególnie młodych, aktywnych, posiadło te umiejętności. To jest dla nas bezcenne – mówił w czasie podpisania umowy Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Urząd Wojewódzki jest koordynatorem projektu, natomiast strażacy zrealizują szkolenia nieodpłatnie, a PZPN będzie odpowiedzialny za zapisy i weryfikację chętnych.

Szkolenie potrwa minimum cztery godziny i organizowane będzie w dni wolne od pracy. Przewiduje się, że uda się przeszkolić około 400 osób.

Foto. PUW

o autorze

Redakcja/Łukasz