Dzisiaj – 27 sierpnia, krótko po godzinie 10:40, na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Strzelewo doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów ciężarowych. Oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania od razu zadysponował na miejsce cztery zastępy straży pożarnej.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce wypadku stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. W pojazdach znajdowali się ranni kierowcy, których uwolnili strażacy ochotnicy znajdujący się na miejscu. Poszkodowani byli przytomni. Jeden z kierowców doznał urazu kolana, a drugi urazu głowy.

Następnie na miejsce przybyły kolejne zastępy straży pożarnej oraz pogotowie. Ranni zostali odwiezieni do szpitali w Bydgoszczy. Policja utworzyła objazdy ze względu na całkowicie zablokowaną drogę. Kolejnym zadaniem przybyłych na miejsce ratowników było zabezpieczenie zbiornika z ropą z jednego z rozbitych pojazdów.

W tym celu został zadysponowany zastęp ratownictwa chemicznego z bydgoskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3. Po uporaniu się strażaków z dziurawym zbiornikiem do działań przystąpiła policja drogowa, która wykonała oględziny miejsca wypadku oraz sporządziła opis wypadku.

W celu uprzątnięcia wraków na miejsce został wezwany ciężki sprzęt z Bydgoskiej firmy JODKO.

[galeria=27,lewa]Czerwona ciężarówka poruszająca się za osobówką, której kierowca gwałtownie hamował przed fotoradarem, w celu uniknięcia kolizji również gwałtownie hamowała, wpadła w poślizg zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, po którym przemieszczał się pojazd do przewozu drewna. O godzinie 16:15 droga była nadal zablokowana.

W akcji udział brały:

  • 304[C]21 GBA Renault Midlum – JRG 4 Bydgoszcz,
  • 304[C]25 GCBA Volvo FM – JRG 4 Bydgoszcz,
  • 308[C]43 GBA Star 244 – OSP Kruszyn,
  • SLRt Lublin – OSP Strzelewo poza KSRG,
  • Pogotowie,
  • Policja.

o autorze

Redakcja