Około godziny 10:30 na ulicy Pruszkowskiej w Strzeniówce (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku dwóch pojazdów osobowych. Oba pojazdy dachowały. Jeden z nich całkowicie zmiażdżony wbił się w drzewo.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna. W chwili dojazdu zastępów na miejsce zastano wypadek i dachowanie dwóch pojazdów osobowych Toyoty i Volvo. Jeden z pojazdów znajdował się na dachu na jednym z pasów ruchu, drugi całkowicie zmiażdżony, znajdował się wbity w drzewo.

Główne działania strażaków polegały na ewakuacji poszkodowanych osób ze zmiażdżonego pojazdu oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Była to bardzo ciężka technicznie akcja, dopiero po niemal 20 minutach nieustannej walki udało się wydostać trzy osoby poszkodowane. Dwie z nich w ciężkim stanie zostały przetransportowane do szpitali, trzecia osoba poniosła śmierć na miejscu.

O dużym szczęściu może mówić kierowca Toyoty, który z niewielkimi obrażeniami trafił do szpitala. Dalsze działania strażaków ograniczyły się już do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, do czasu przybycia na miejsce prokuratora oraz uprzątnięciu jezdni.&Na miejsce akcji przybył również Komendant Powiatowy KP PSP Pruszków oraz Dowódca i Zastępca Dowódcy JRG Pruszków.

Na czas trwania akcji ruch na drodze został zamknięty z uwagi na znaczną ilość pojazdów służb na miejscu zdarzenia. Policja zorganizowała jednak objazd.&W akcji brały udział trzy zastępy Straży Pożarnej, kilka karetek Pogotowia Ratunkowego i radiowozów Policji. Działania zakończyły się około godziny 14:00.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • SOp Volkswagen Caddy – 580[M]90 – KP PSP Pruszków
  • GBA 2,5/25 Renault Midlum 589[M]72 – OSP Nadarzyn
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

o autorze

Redakcja