Już po raz kolejny dzieci funkcjonariuszy służb publicznych, którzy polegli lub zostali ranni na służbie, otrzymały wsparcie w ramach odbywającego się pod prezydenckim patronatem projektu Fundacji „Dorastaj z Nami”. Dziś w Belwederze Para Prezydencka wręczyła 25 nowym podopiecznym Fundacji dyplomy stypendialne.

To wielkie dzieło, które jest realizowane dla tych, którzy zasłużyli się Rzeczypospolitej. Dzięki niemu możemy spokojnie mówić, że  Polska jest państwem, które pamięta o swoich bohaterach – podkreślał Andrzej Duda, dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację programu, ale także tym, którzy swoim codziennym trudem służą innym, narażając swoje zdrowie i życie.

Żołnierz, strażak, policjant, ratownik, który zginął, służąc drugiemu człowiekowi, dla dzieci po prostu mama bądź tata, którego już z nimi nie ma. W ramach ogólnopolskiego programu pomocy – „Koalicja: Razem dla Bohaterów”,  stypendia z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy po raz kolejny otrzymały dzieci, których rodzice polegli, bądź zostali poszkodowani na służbie.

Fundacja „Dorastaj z Nami” od ponad 9 lat pomaga dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów i ratowników górskich, którzy polegli, zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju. W 2017 roku zainaugurowano „Ogólnopolski Program Koalicja: Razem Dla Bohaterów”. W ramach odbywającego się pod prezydenckim patronatem projektu w 2017 roku Para Prezydencka przekazała dyplomy stypendialne 48 dzieciom, a w ubiegłym roku wsparcie z programu otrzymało 20 stypendystów.

Dzięki inicjatywie Fundacji dzieci otrzymują regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

Prezydent.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz