9 marca około godziny 6.40 na drodze wojewódzkiej 443 pomiędzy Suchą a Grabem doszło do zderzenie samochodu wojskowego z samochodem osobowym. Niestety w wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a dwie przewieziono do szpitala w Jarocinie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Mitsubishi 23 – letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia z samochodem marki Honker. Niestety na miejscu śmierć poniósł kierujący Mitsubishi a dwóch żołnierzy z jednostki wojskowej w Powidzu przewieziono do szpitala. – Relacjonuje mł. Asp. Karina Migalska – Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

O godzinie 6: 39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Sucha. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Jarocin oraz jednostkę OSP Dobieszczyzna, policję oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały poszkodowane. Przybyły na miejscu lekarz u jednej z osób stwierdził zgon, a dwie pozostałe osoby zostały przetransportowane do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Działania ratowników polegały na próbie stworzenia dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie osobowym.  Ruch podczas prowadzonych działań został wstrzymany. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogowa. Pozostałości powypadkowe usunięto z jezdni, a rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem.  – Informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 3 godzin.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

451[P]22 GBA 2,5/16 MAN LE 14.220 – JRG Jarocin
451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin
459[P]64 GBA 2,5/16 DAF 1600 Turbo
P04 05 „S” Fiat Ducato – ZRM Jarocin
P04 12 „P” Volkswagen Crafter – ZRM Jarocin
U451 Volkswagen Transporter T6 – KPP ZRD Jarocin
U458 Kia Cee`d – KPP Jarocin
U450 Kia Cee`d – KPP Jarocin
Kia Cee`d – KPP Jarocin
Fiat Punto – KPP Jarocin

Foto, tekst/JAROCIN112.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz