Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli wzbogacili się o nowy sprzęt. Został kupiony dzięki pomocy mieszkańców, którzy przekazali jednostce złom.

Zbiórka złomu miała odbyć się początkowo dwa razy w maju, zainteresowani mieszkańców było jednak tak duże, że zbiórka trwała od 11 do 20 maja. W tym czasie 40 strażaków i druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odwiedziło kilkaset posesji. Zebrali najróżniejsze rzeczy, od nakrętek i gwoździ po rowery, pralki, kuchenki, a nawet kilka starych pieców, z których najcięższy ważył ponad 600 kilogramów. Później przez wiele dni był odbierany kontenerami. Po zważeniu okazało się, że akcja zakończyła się sukcesem. Jednostka zebrała ponad 40 ton złomu.  

Kiedy środki wpłynęły na konto rozpoczęły się zakupy. Co druhowie kupili? Między innymi hełmy, kaski, rękawice, buty gumowe, szafę warsztatową, zestaw ratownictwa wysokościowego, statyw bezpieczeństwa, kamizelki medyczne, bosak teleskopowy, siodełko wężowe, trójkąt ewakuacyjny, latarki nahełmowe wraz z uchwytami, tłumice, klucze do hydrantów, zestawy ABC do nurkowania, kamizelkę Kendricka, kurtynę wodna, bosak dielektryczny, rękawice i półbuty elektroizolacyjne i dmuchawę spalinową. Część środków przeznaczono na zakup kamery termowizyjnej, z uwagi na jej koszt do zakupu dołożył się Urząd Marszałkowski.

Foto. OSP Suchowola 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl