Sukces podkarpackich strażaków w Chinach!

Podkarpaccy strażacy wracają z XVIII Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków z medalami!

W Mistrzostwach, które odbyły się w tym roku w Chinach udział wzięła Reprezentacja SKP „Strażak” – PSP Podkarpacie, w jej skład weszli: st. kpt. Andrzej Szpunar z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, mł. asp. Robert Kubit z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie i sekc. Mateusz Telesz z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Na dystansie półmaratońskim, w którym udział wzięło około 1000 osób w bardzo dobrej formie był Nasz reprezentant Andrzej Szpunar, który ostatecznie sklasyfikowany został na 6 miejscu w kategorii OPEN (będąc pierwszym strażakiem na linii mety) oraz zajął 3 miejsce w kategorii 40+ i tym samym zdobywając brązowy medal w swojej kategorii wiekowej. Pozostała dwójka reprezentantów Robert Kubit z KM PSP Krosno oraz Mateusz Telesz z KW PSP Rzeszów przebiegła dystans półmaratonu z czasem pozwalający na zajęcie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii 30+. Naszych brązowych medalistów w walce o złoto i srebro wyprzedziły jedynie dwie reprezentacje gospodarzy z Chin.

Niedziela, 11 sierpnia 2019 roku przeszła do historii jako dzień, w którym podkarpacki strażak Państwowej Straży Pożarnej zdobył pierwszy złoty medal w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych w organizowanych od 1967 roku przez federację WPFG Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków.

Andrzej Szpunar z czasem 37.23 min zwyciężył i zdobył złoty medal w biegu przełajowym Cross Country na dystansie około 10 kilometrów w kategorii wiekowej 40+. Na drugim miejscu podium uplasował się reprezentant Belgii a trzecie miejsce zajął zawodnik z Hongkongu.

Świetne czasy reprezentantów, przyczyniły się również do osiągnięcia sukcesu w klasyfikacji drużynowej a mianowicie biegu Cross Country w kategorii 30+, zajęli drugiego miejsca zdobywając srebrny medal. Polskich strażaków wyprzedziła jedynie reprezentacja z Indii.