Policjanci z Pakości odzyskali skradzione mienie i ustalili oraz zatrzymali podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Teraz odpowiedzą oni za wykroczenie kradzieży. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo areszt.

W miejscowości Rybitwy gmina Pakość (28.08) doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Opel i Mitsubishi. Poszkodowanym w wypadku pomocy udzielali strażacy z OSP Pakość, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Podczas działań ratowniczych strażacy zostali okradzeni z dwóch świetlnych flar wartych blisko 200 zł. Poszukiwaniami skradzionego mienia zajęli się policjanci z komisariatu w Pakości, którzy przeanalizowali przebieg działań ratowniczych, ale też okoliczności, które dotyczyły kradzieży flar. Mając już wtedy swoje podejrzenia co do konkretnych sprawców, mundurowym potwierdziło ten fakt nagranie z kamery pobliskiego budynku. Policjanci mając rysopis sprawców wytypowali podejrzewanych o kradzież i wczoraj (05.09) ich zatrzymali.

To dwaj mieszkańcy gminy Pakość, którzy wykorzystując fakt zajętych na miejscu zdarzenia strażaków, zabrali flary. Mężczyźni wydali skradzione mienie i usłyszeli zarzuty popełnienia wykroczenia polegającego na kradzieży. Obaj 21 latkowie tłumaczyli się, że byli wówczas nietrzeźwi, a flary zabrali, bo „tak fajnie świeciły”. Odzyskane mienie wróciło już do strażaków.

Źródło: KPP Inowrocław

o autorze

Redakcja