Cztery osoby zginęły w wypadku z udziałem autobusu PKS i busa. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczesnym rankiem w sobotę w Suwałkach (woj. podlaskie). Jedenaście osób trafiło do szpitala.

[galeria=2,prawa]Ofiary wypadku, to kierowcy autobusu rejsowego PKS oraz busa, a także dwie osoby podróżujące busem na warmińsko-mazurskich numerach rejestracyjnych. Wszystkie ofiary to mężczyźni, życie pozostałych uczestników wypadku nie jest zagrożone – są pod dobrą opieką.

Wypadek wydarzył się około godziny 5:15 w sobotę, przy wjeździe do miasta od strony Augustowa. Jak się dowiedzieliśmy, nus nadjechał od strony Augustowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w rejsowy autobus PKS, który jechał do Białegostoku.

[galeria=4,lewa]W autobusie jechało około dwudziestu osób. Do szpitala trafiło 17 pasażerów; sześciu z&nich zostało zaraz potem wypisanych zaś jedenaście pozostało w&placówce. Kilku innym osobom pogotowie i&strażacy udzielili pomocy na miejscu.

Zadania strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca działań, udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym, oraz wydobycie za pomocą sprzętu hydraulicznego zakleszczonych ciał ofiar.

Zdjęcia: Komenda Policji w Białymstoku

o autorze

Redakcja