Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach kilka dni temu ogłosiła postępowanie przetargowe na budowę nowej strażnicy. 

W ramach inwestycji  przy ulicy Pułaskiego między obecnym budynkiem KM PSP a kościołem powstanie budynek w kształcie litery ‘L’, będzie składał się z trzech części:

  • Części garażowej na 10 samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych, magazynów, wieży do suszenia węży, pomieszczenia do serwisowania aparatów ODO itp.
  • Części socjalno-biurowej na parterze z pomieszczeniami dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Stanowiska Kierowania KM PSP. W tej części znajdzie się również sala edukacyjna OGNIK. Na każdej zmianie – zgodnie z SIWZ – służbę będzie pełniło 10 osób.
  • Części administracyjnej na pierwszym piętrze, będzie ona przeznaczona dla kierownictwa i pracowników Komendy Miejskiej PSP.

Obok strażnicy zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne, wspinalnia z dobiegiem i bieżnia z torem przeszkód o długości 100 metrów.

Przy ocenie najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 60 pkt i gwarancja + rękojmia – 40 pkt.

Inwestycja ma zostać zakończona do 31 sierpnia 2019 roku, środki na budowę w całości pochodzić będą z budżetu państwa w ramach tzw. Ustawy Modernizacyjnej. Jest to kopia wybudowanej już siedziby Komendy Powiatowej PSP w Śremie (na zdjęciu).

o autorze

Redakcja/Łukasz