Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Suwałkach ma nowy wóz. Oficjalne przekazanie odbyło się w poniedziałek 27 maja.

W uroczystościach wziął udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt. Poświęcenia pojazdu pożarniczego dokonał kapelan suwalskich strażaków ks. Lech Łuba.

Nowy nabytek suwalskiej straży pożarnej to średni samochód ratowniczo – gaśniczy do gaszenia pożaru w trudno dostępnym terenie. Został zabudowany na podwoziu Iveco Eurocargo przez firmę Szczęśniak i jest wyposażony m.in. w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów, system piany sprężonej, autopompę Godiva o wydajności 1600 l/min przy ciśnieniu 8 bar i 250 litrów przy ciśnieniu 40 bar, dwie linie szybkiego natarcia i wyciągarkę o uciągu 9 ton.

Kosztował około 1 mln 225 tysięcy złotych. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I’. W sumie na początku maja do Państwowej Straży Pożarnej trafiło trzynaście takich samochodów.

Foto. KM PSP Suwałki

Kolejne Iveco trafiły do Państwowej Straży Pożarnej

o autorze

Redakcja/Łukasz