Świdwin. Wojskowi strażacy mają nową strażnicę

Pod koniec ubiegłego roku zakończyła się budowa strażnicy dla Wojskowej Straży Pożarnej z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, w której będą stacjonowały samoloty F-35.

Nowa strażnica to budynek dwukondygnacyjny w części garażowej i pięciokondygnacyjny w części garażowo-biurowo-bytowej. Zakres prac obejmował również budowę parkingu, placu manewrowego, drogi łączącej z drogą kołowania i placu do ćwiczeń.

Budowa pochłonęła ponad 24 miliony złotych.Realizacja inwestycji wymagała od wykonawcy pełnej zdolności do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE i NATO Confidential.

Realizacja tej inwestycji nie tylko wzmocniła lokalną infrastrukturę obronną, ale także przyczyniła się do podniesienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa, na czym szczególnie nam zależy. Mam nadzieję, że ten nowoczesny obiekt spełni oczekiwania i sprawi, że ich codzienna służba realizowana będzie w jeszcze lepszych warunkach – mówi płk Robert Kęska, szef 17 Terenowego Oddziału Lotniskowego.

Na terenie 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie w niedalekiej przyszłości mają stacjonować myśliwce piątej generacji F35, które trafią na wyposażenie polskiej armii. W związku z tym trwają prace modernizacyjne, które szacowane są na grubo ponad 200 milionów złotych.

foto. 17TOL

Exit mobile version