Wczoraj, około godziny 20:20 do JRG PSP w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Święcany (woj. podkarpackie). Dyżurny w rozmowie telefonicznej usłyszał, że samochód wylądował na barierce mostu i znajduję się kołami do góry. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat to mieszkaniec sąsiedniego powiatu tarnowskiego.

Na miejsce zdarzenia przyjechała jednostka OSP Święcany, a następnie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Jasła i dwa samochody z OSP Skołyszyn. Zadysponowano również specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz Policję. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pojazdu przed osunięciem ze skarpy za pomocą specjalistycznych wyciągarek.

Kierujący osobowym volkswagenem passatem wjeżdżając na most uderzył w bariery ochronne. Po zdarzeniu był przytomny, został jednak odwieziony do szpitala. – poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym jechał od strony Siepietnicy w kierunku Czermnej. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn staranował znak drogowy i bariery ochronne, oddzielające jezdnię od pobocza, w wyniku czego pojazd dachował i zawisł nad skarpą.

Na miejscu został zabezpieczony materiał dowodowy, policyjny technik dokonał oględzin uszkodzonego pojazdu, ujawnił ślady na jezdni oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane przez policję.

Foto: terazJaslo.pl

o autorze

Redakcja