Straż pożarna z województwa świętokrzyskiego w żałobie po śmierci strażaka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku – Kamiennej. Kondolencję wystosował Komendant Główny PSP.

W niedzielę 27 września w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku – Kamiennej, podczas pełnienia służby w JRG, zasłabł ogniomistrz Piotr Skarbek. Koledzy z jednostki natychmiast przystąpili do udzielania pomocy, działania prowadzili do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, niestety pomimo godzinnej walki nie udało się uratować strażaka.

Ogniomistrz Piotr Skarbek miał 43 lata, osierocił dwoje dzieci. W skarżyskiej jednostce pełnił służbę siedemnaście lat.

Na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej opublikowane zostały kondolencje od nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Z bólem i wielkim smutkiem przyjąłem informację, że podczas pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej zmarł ogn. Piotr Skarbek. Rodzinie i wszystkim najbliższym zmarłego składam najszczersze wyrazy współczucia deklarując jednocześnie wszelkie możliwe wsparcie – napisał Komendant Główny PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz