23 października br. o godz. 1.31 kielecka Straż Pożarna odebrała zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 74 w okolicach miejscowości Przełom (pow. kielecki).

Do działań zadysponowane zostały 3 samochody specjalne oraz samochód gaśniczy. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy VW Golf w rowie i ciężarową Skanię, która znajdowała się po drugiej stronie drogi. W Golfie znajdowały się trzy nieprzytomne osoby: dwóch mężczyzn na przednich siedzeniach i kobieta na siedzeniu tylnym. Na miejscu była policja. Z informacji, jakie uzyskał kierujący działaniami wynikało, że jedna osoba z wypadku (pasażer Golfa) została już zabrana do szpitala przez karetkę pogotowia. Na miejsce wypadku zadysponowano dodatkową karetkę.

[galeria=2,prawa]Ratownicy zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory oraz zasilanie gazowe i z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratowniczych przystąpili do uwalniania osób uwięzionych w aucie. Najpierw wydobyto pasażera z przedniego siedzenia i przekazano go zespołowi karetki. Następnie poprzez resuscytację udzielano pomocy kobiecie, do której można było dotrzeć po uprzednim wydobyciu pasażera. Niestety obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził, że kobieta nie żyje i nakazał strażakom zaprzestania czynności ratowniczych. Nie żył również kierowca Golfa.&Cała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku trwały prawie 7 godzin.Po zakończonych działaniach miejsce zdarzenia przekazano policji.&

Źródło : KW PSP Kielce

o autorze

Redakcja