Komendy Państwowej Straży Pożarnej z województwa wielkopolskiego wzbogaciły się o symulatory zagrożeń wykorzystywane podczas działań edukacyjnych.

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i Wągrowcu zakupiły mobilne symulatory zagrożeń – moduł lasu.

Jest to niezwykle innowacyjny produkt pozwalający w sposób interesujący, interaktywny i intuicyjny uświadomić możliwe przyczyny powstania pożarów oraz wybrane zagadnienia z zakresu ochrony środowiska np. rozpalone ognisko w niedozwolonym miejscu – możliwość zaprószenia ognia w lesie, wyrzucanie niedozwolonych substancji w lesie, plaża niestrzeżona i ludzie kąpiący się na niestrzeżonej plaży, gdzie jest zakaz kąpieli czy używanie sprzętu wodnego bez zabezpieczeń oraz wiele innych – informuje straż pożarna.

Z kolei Komenda Powiatowa PSP w Obornikach wzbogaciła się o mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Posiada on sześć pomieszczeń na trzech kondygnacjach i dzięki aplikacji strażacy mogą zaprezentować w nich wiele scenariuszy pożarowych.

Foto. PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz