Jeszcze w tym roku wybrane Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego otrzymają System Wymiany Danych Pomiarowych.

Jak można przeczytać w specyfikacji, System Wymiany Danych Pomiarowych przeznaczony jest dla SGRChem-Eko jako system pozwalający na szybką wyminę danych pomiarowych, danych geoprzestrzennych, informacji opisowych, wszelkiego rodzaju plików oraz przekazu obrazu z miejsca zdarzenia, a także zapewnienia łączności audio pomiędzy ratownikami na miejscu zdarzenia, a specjalistami Centralnej Jednostki Analitycznej (CJA) i ekspertami zewnętrznymi.

Poza systemem i sprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania strażacy otrzymają tablety – 9 szt., komputery dowódcy – 9 szt. i kamery nasobne ratownika – 18 szt.

System wraz ze wspominanym powyżej sprzętem otrzymają Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic, Łodzi, Olsztyna, Kędzierzyna Koźla, Leżajska i Wrocławia.

Termin wykonania zamówienia to koniec listopada 2021 roku.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się otwarcie oferty, która wpłynęła w przetargu na dostawę SWDP. Złożyła ją firma IT System and Solutions, która wyceniła wykonanie zamówienie na 3 538 671 zł brutto. Mieści się ona w budżecie komendy.

Foto. KM PSP Poznań 

o autorze

Redakcja/Łukasz