27 września 2013 roku po godzinie 20.00 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty została zadysponowana do poszukiwań 83-letniej mieszkanki Suchej Beskidzkiej. Podczas wywiadu uzyskano informacje o tym, że kobieta cierpi na zaniki pamięci, a ostatni raz widziana była późnym popołudniem.

&

Przy współpracy z miejscowymi jednostkami Straży Pożarnej oraz Policji przeszukany został zalesiony i górzysty teren tzw. osiedla Podksięże. Poszukiwania prowadzone były w formie tyraliery, zespołów nawigator + przewodnik + pies oraz quadów pomocnych w transporcie i przeszukiwaniu ścieżek, szlaków oraz dróg.

Po blisko czterech godzinach poszukiwań pies Lucky naszedł na stożek zapachowy. Nawigator przy użyciu kamery termowizyjnej potwierdził niezawodność nosa czworonoga, po czym udali się w kierunku zaginionej. Kobiecie udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie została przewieziona w miejsce gdzie było możliwe przekazanie zespołowi Ratownictwa Medycznego.&
Zaginiona została odnaleziona 1,5 km od domu. Wyziębiona, ale bez obrażeń została przewieziona do szpitala w Suchej Beskidzkiej.

o autorze

Redakcja