Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska – Białej wygrała postępowanie przetargowe na dostawę 28 nowych samochodów dla Państwowej Straży Pożarnej.

Umowy o wartości 33 mln złotych, która zostanie podpisania prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni zakłada dostarczenie do maja przyszłego roku 28 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Będą to samochody zabudowane na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E32 z napędem 4×4, wyposażone w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów, system CAFS, działko wodno-pianowe, autopompę Godiva PC2A 2010 o wydajności 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, linię szybkiego natarcia na każdym boku oraz sprzęt, który znalazł się na liście w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Wozy trafią do komend powiatowych/miejskich PSP w Bolesławcu, Tucholi, Lublinie, Łukowie, Zamościu, Krośnie, Opocznie, Pajęcznie, Radomsku, Olkuszu, Chrzanowie, Warszawie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Wołominie, Ostrołęce, Dębicy, Mielcu, Białymstoku, Kolnie, Zawierciu, Pszczynie, Raciborzu, Lublińcu, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu, Pile i Gryfinie.

Ich zakup jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach projektu pt.  Usprawnienie ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I.

Foto. Michał Ludwiczek

o autorze

Redakcja/Łukasz