Firma Szczęśniak wygrała trzecią, ostatnią część postępowania przetargowego na dostawę samochodów dla Wojskowej Straży Pożarnej.

Część trzecia polega na dostawie dwóch ciężkich lotniskowych samochodów ratowniczo – gaśniczych. Każdy powinien zostać zabudowany na podwoziu z silnikiem o mocy min. 450 KM, napędem 6×6 i kabiną przystosowaną do przewozu trzech strażaków.

Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję i wyposażona m.in. w zbiornik wody o pojemności min. 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 5000 l/min, dachowe działko wodno-pianowo-proszkowe o wydajności dla wody i piany min. 1600/2400 l/min i proszku 10 kg/s, działko wodno-pianowe zderzakowe o wydajności min. 1600 l/min, agregat proszkowy o pojemności 180-250 kg proszku typu BC i agregat śniegowy CO2. Wraz z samochodem należy dostarczyć sprzęt: armatura wodno-pianowa, sprzęt OUO, zestaw ratownictwa medycznego, AED, agregat prądotwórczy, sprzęt łączności i oświetleniowy i sprzęt burzący.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Szczęśniak, która wykonanie zamówienia wyceniła na 3 687 540 zł.

W tym roku samochód trafi do Wojskowej Straży Pożarnej Ośrodka Szkolenia Poligonowego WL Żagań, a w przyszłym roku do WSP Centrum Szkolenia WL Drawsko.

Foto. Szcześniak 

Wojsko kupuje samochody ratowniczo – gaśnicze

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl