Dzisiaj rano w wypadku drogowym zginął policjant z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie będący na służbie.

Do zdarzenia doszło około godziny 4.20 na drodze krajowej nr 53 w okolicach miejscowości Występ. Dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie jechało do Rozóg, by tam przeprowadzić kontrolę autokaru.

Na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na tą chwilę przyczyn kierujący radiowozem zjechał na lewe pobocze, uderzył w metalową barierkę, następnie samochód dachował. Obaj funkcjonariusze doznali poważnych obrażeń.

Niestety – mimo przeprowadzonej akcji ratunkowej i podjętej reanimacji – obrażenia, jakich doznał st. sierż. Piotr Nowak, okazały się na tyle poważne, że policjant zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Drugi z policjantów przebywa w szpitalu. Obrażenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

St. sierż. Piotr Nowak służbę w Policji rozpoczął w listopadzie 2013 roku. 36-letni policjant od początku związany był ze szczycieńską komendą. Pracował na stanowisku referenta w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym i Ruchu Drogowego. Policjant pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

o autorze

Redakcja/Łukasz