W środę, 20 września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak spotkał się w Poznaniu i Kobylinie ze strażakami PSP i OSP z województwa wielkopolskiego.

W trakcie uroczystości na placu przed Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą nr 1 w Poznaniu Mariusz Błaszczak spotkał się ze strażakami, biorącymi udział w akcji ratowniczej po sierpniowych nawałnicach.  Odznaczył i nagrodził 35 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, a 15 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało promesy na zakup sprzętu.

Dziękuję wam za postawę, zaangażowanie i ofiarność. Za to że mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogli na was liczyć – powiedział.

Następnie minister wraz z Zastępcą Komendanta Głównego PSP nadbryg. Markiem Jasińskim udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie gdzie przekazali strażakom-ochotnikom 750 tysięcy złotych na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Odznaczyli również Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę i odznakami Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej 57 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz