Szef MSWiA Mariusz Błaszczak otworzył w środę nowy kompleks budynków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, który powstał dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych.

Koszt budowy kompleksu wyniósł ponad 2 miliony złotych. Była ona możliwa dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Przewiduje on, że rozwój i modernizację służb podległych MSWiA. Na ten cel trafi w sumie ponad 9,2 mld złotych, z czego do PSP trafi 957 mln. Środki pozwolą na rozbudowę infrastruktury, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki. W styczniu tego roku strażacy otrzymali już średnio 200 zł podwyżki. Do 2020 r., wynagrodzenie strażaków wzrośnie łącznie o 609 zł, a pracowników cywilnych PSP – o 597 zł. – Pamiętamy też o Ochotniczych Strażach Pożarnych – zaznaczył minister. W tym roku dotacje dla nich wyniosły 124 mln zł – to o 15 mln więcej niż w roku poprzednim.

Podczas uroczystości, zasłużeni strażacy z Podkarpacia otrzymali z rąk ministra medale i odznaczenia. Na uroczystości w Przemyślu obecna była również Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i gen. bryg. Leszek Suski, Komendant Główny Straży Pożarnej.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz