Pierwszy ale na pewno nie ostatni raz – z taką myślą Szlachetną Paczkę przygotowywali strażacy z OSP Łęki Dolne. Szlachetna paczka to projekt, który ma na celu niesieni pomocy ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują, zwłaszcza w okresie świątecznym.

Spontaniczny pomysł, który wyszedł z inicjatywy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej tejże jednostki, szybko znalazł uznanie w oczach starszych kolegów strażaków. Po krótkich lecz burzliwych rozmowach druhowie i druhny postanowili wziąć udział w tym szczytnym projekcie.

Pierwszym etapem przygotowania Szlachetnej Paczki jest wybranie potrzebującej rodziny, można powiedzieć, że jest to najtrudniejszy etap tworzenia paczki. Powodem tych trudności jest wybór jednej z wielu potrzebujących rodzin. Wolontariusze Szlachetnej Paczki wraz z rodziną określają potrzeby, marzenia oraz wszystkie inne niezbędne rzeczy potrzebne do życia.

Szybka lecz skuteczna akcja zbierania funduszy przez strażaków zakończyła się wielkim sukcesem, po przeanalizowaniu potrzeb i funduszy stwierdzili, że zebrane pieniądze w zupełności wystarczą na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy.

Szlachetna paczka

Druhowie z OSP Łęk Dolnych wraz z młodzieżą przeprowadzili bardzo sprawną akcję z zakupami, która zakończyła się powodzeniem jednego długiego popołudnia. Następnego dnia ruszyło wielkie pakowanie prezentów, pomagali wszyscy od najmłodszych do najstarszych strażaków. Warto dodać, że strażacy z Łęk jako jedyni w powiecie dębickim zaangażowali się w projekt Szlachetnej Paczki. Zrobili to z wielkim entuzjazmem i poświęceniem. Przygotowana przez nich paczka okazała się największą paczką w powiecie i jedną z największych paczek w województwie podkarpackim.

W końcu nadszedł wyczekiwany finał akcji. W sobotę 12 grudnia wczesnym popołudniem strażacy rozpoczęli przygotowania do przekazania paczki rodzinie. Nie sposób opisać radości jaką promieniowały twarze dzieci otwierające wymarzone prezenty. Widząc ogromny sukces przedsięwzięcia wszyscy razem i każdy z osobna zapewniali, że nie jest to ostatnia paczka przygotowana przez strażaków ochotników z Łęk Dolnych.

Mimo tego, że ochotnicy w każdym dniu są gotowi do stawienia się na sygnał alarmu i ratowania ludzkiego życia, znaleźli czas i chęci do wzięcia udziału w projekcie Szlachetnej Paczki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału przedstawiającego całą akcję organizowania Szlachetnej Paczki, który znajduje się pod tym linkiem.

o autorze

Ochotnik