W niedzielę 5 maja odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku zastępcy komendanta głównego PSP st. bryg. Arkadiuszowi Biskupowi, który dokonał przeglądu i powitania pododdziałów. Następnie odbyło się przywitanie przybyłych gości przez komendanta powiatowego PSP w Olkuszu.

Nadanie sztandaru zostało poprzedzone wbiciem pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru oraz wpisami do księgi pamiątkowej, których dokonali między innymi: minister infrastruktury, zastępca komendanta głównego PSP, wojewoda małopolski, małopolski komendant wojewódzki, starosta powiatu olkuskiego.  Po wbiciu gwoździ nastąpiła najdłużej oczekiwana chwila przez wszystkich funkcjonariuszy PSP w Olkuszu, nadanie sztandaru, którego w imieniu ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego dokonał zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Arkadiusz Biskup. Sztandar odebrał komendant powiatowy PSP w Olkuszu bryg. Zbigniew Wrzesień.

W trakcie uroczystości odbyło się również wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe olkuskim strażakom. Z okazji nadania sztandaru w trakcie uroczystości odbyło się również odczytanie listów okolicznościowych przekazanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, wiceprezes Rady Ministrów Beatę Szydło oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

Foto. Krzysztof Boniecki/KP PSP Olkusz

o autorze

Redakcja/Łukasz