5 maja w Bąkowie podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka odbyło się nadanie sztandaru i przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Parlamentarzyści w osobach Marta Kubiak, Marcin Porzucek i Błażej Parda, przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego jak i gminnego, Prezesi i Naczelnicy Jednostek OSP, liczne grono strażaków oraz społeczność lokalna.

Obchody rozpoczęły się przemarszem pododdziałów, pocztów sztandarowych, gości i mieszkańców prowadzonych przez orkiestrę dętą OSP Osiek nad Notecią. Następnie proboszcz parafii w Krostkowie ks. Paweł Czerwiński odprawił polową mszę świętą po zakończeniu której, wszyscy udali się przed remizę, gdzie odbyła się część oficjalna. Podniosłym punktem było poświecenie sztandaru oraz uroczyste wbijanie gwoździ w drzewiec przez gości i fundatorów oraz oficjalne przekazanie sztandaru jednostce OSP Bąkowo. Następnie wręczono wyróżnia dla strażaków za ich społeczną służbę.

Kolejnym punktem było oficjalne przekazanie dla miejscowej OSP samochodu ratowniczo-gaśniczego do niedawna użytkowanego w KP PSP Piła. Przekazania kluczyków dokonali wspólnie Burmistrz MiG Wyrzysk Bogusława Jagodzińska, Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek i Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński.

Foto. Urząd Miejski w Wyrzysku

o autorze

Redakcja/Łukasz