Do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej trafił długo wyczekiwany pierwszy komplet ubrania służbowego. Są już pierwsze zdjęcia!

Nowe ubranie służbowe jest efektem prac zespołu powołanego przez Komendanta Głównego PSP. W jego skład nowego ubrania służbowego wejdą następujące elementy: buty służbowe, spodnie, krótkie spodenki, pasek, koszulka t-shirt, koszula z krótkim rękawem, koszula z długim rękawem, bluza, bluza polarowa, kurtka, czapka letnia i czapka zimowa.

Na zdjęcia, które trafiły do internetu widać bluzę i długie spodnie, całość w kolorze piaskowym. Komplet przygotowała firma CZM INTERMAG z Bydgoszczy w kooperacji z Przedsiębiorstwem Odzieżowym DRWAL z Włocławka.

Nowy mundur zastąpi zarówno mundur służbowy, jak ubranie koszarowe. Będzie też służył jako mundur reprezentacyjny w czasie czynności służbowych – informował Komendant Główny PSP kilka tygodni temu. 

Pierwsze komplety mają trafić do strażaków na początku przyszłego roku.

Co ważne, będziemy wszyscy wyglądali tak samo – od stażysty po komendanta głównego PSP, różniąc się tylko dystynkcjami. Jako formacja zasłużyliśmy sobie na najwyższą jakość – powiedział w ostatnim wywiadzie dla Przeglądu Pożarniczego Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

o autorze

Redakcja/Łukasz