Wczoraj, 4 lutego 2014 r. o godzinie 14:51 jednostka OSP Tuliszków została zadysponowana do pożaru nieużytkowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Tarnowa (Gmina Tuliszków).

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zadysponował dwa zastępy w pełnej obsadzie osobowej: GBA Rt 2,5/16 oraz GCBA 5/24 z OSP Tuliszków, zastęp GBA 2,5/16 z OSP Władysławów&oraz zastęp GCBA 9,5/64 z JRG PSP Turek.

Dojazd na miejsce pożaru prowadził przez roztopione po mrozach, polne drogi. Dowódca zastępu OSP Tuliszków&podjął decyzję o pozostawieniu jednej ratowniczki przy głównej drodze w celu kierowania przybyłych podmiotów ratowniczych w odpowiednie miejsce ze względu na utrudniony i odległy od drogi głównej dojazd.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu gaśniczego z OSP Tuliszków stwierdzono, że pożarem objęty jest cały dach budynku oraz część drewnianych ścian bocznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku i przystąpieniu do gaszenia miejsc objętych pożarem w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Zagrożenie stwarzały uszkodzone trzy kominy, dlatego podjęto decyzję o ich wyburzeniu. Miejsce zdarzenia objętego działaniami ratowniczymi przekazano właścicielowi. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały blisko dwie godziny. Łącznie w zdarzeniu udział brały cztery zastępy straży pożarnej, łącznie 20 strażaków. &&

Zdjęcia oraz informację ze zdarzenia sporządził: mł. asp. Przybyłowicz Przemysław
&

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz polubienia naszej strony na facebooku!

o autorze

Redakcja