Złe warunki atmosferyczne oraz niezachowanie ostrożności stały się przyczyną dwóch wypadków drogowych na drodze krajowej nr jeden w dniu 1 grudnia br. na terenie powiatu tczewskiego.

[galeria=3,prawa]Do pierwszego wypadku doszło o godziny 12:30 w miejscowości Gręblin gm. Pelplin. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego Peugeot 206 z samochodem ciężarowym, zginęła prowadząca pojazd 48-letnia kobieta. Do zdarzenia zostało zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej: 2 z JRG w Tczewie oraz 2 OSP z KSRG, pogotowie ratunkowe, policja, oraz pomoc drogowa, a w trakcie trwania akcji przybył Prokurator i lekarz sądowy &oraz przedstawiciel zarządcy drogi.

[galeria=4,lewa]Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez prokuratora oraz techników policji, ciało prowadzącej pojazd wydobyto z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po usunięciu pojazdów, przez pomoc drogową, rozlane płyny eksploatacyjne zostały zneutralizowane oraz zebrane, a&następnie jezdnie zmyto prądem wody. Przez cały czas trwania akcji droga krajowa była całkowicie zamknięta dla ruchu.

[galeria=5,prawa]Do drugiego zdarzenia doszło o godzinie 13:25 również na drodze krajowej nr jeden, kilometr dalej od poprzedniego wypadku. Tym razem w kierujący samochodem dostawczym Mercedes Sprinter uderzył w tył samochodu ciężarowego Mercedes Atego, a następnie otarł się o tylni błotnik samochodu osobowego Audi 80. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba – pasażer samochodu Mercedes Sprinter. Poszkodowanej osobie pomocy medycznej, tuż przed przybyciem jednostki ochrony przeciwpożarowej, udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Ranny mężczyzna została przetransportowana do szpitala.

[galeria=6,lewa]Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przemieszczenia pojazdu dostawczego na pobocze drogi, usunięciu z jezdni uszkodzonych elementów chłodni samochodu dostawczego, a następnie sprzątnięciu jezdni. W działaniach udział brał jeden zastęp OSP włączonej do KSRG, policja, pogotowie ratunkowe oraz pomoc drogowa.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza przy tak trudnych warunkach atmosferycznych jakie były w ostatnich dniach, aby uniknąć podobnych do opisanych powyżej zdarzeń.

Żródło : KP PSP Tczew

o autorze

Redakcja