Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na dostawę samochodu ratownictwa technicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa średniego samochodu ratownictwa technicznego na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 250 kW, automatyczną skrzynią biegów i kabiną trzyosobową. Wymagana jest zabudowa wykonana z materiałów kompozytowych.

Zgodnie z zapisami w specyfikacji, z przodu pojazdu należy zamontować wciągarkę o napędzie hydraulicznym i sile uciągu min. 70 kN, natomiast z tyłu żuraw o udźwigu min. 1500 kg przy maksymalnym wysięgu wraz osprzętem.

Samochód powinien być wyposażony między innymi w generator prądu, agregat prądotwórczy, zestaw narzędzi hydraulicznych, podpory stabilizacyjne, przecinarkę do szyb, zestaw poduszek pneumatycznych, elektronarzędzia, trzy aparaty powietrzne z butlą kompozytową, sygnalizatorem i maską, spodnie dla pilarza, ubrania specjalne chroniące przed czynnikami chemicznymi, drabiny, platformę ratowniczą, pilarki, piłę tarczową, sprzęt burzący, zestaw sprzętu pomiarowego, zestaw do usuwania niewielkich rozlewisk płynów i paliwa, zestaw R1, narzędzia ślusarskie, narzędzia nieiskrzące, zestaw podkładów i belek drewnianych, gaśnice itp.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na zrealizowanie zamówienia od 4 maja do 6 listopada br. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 60%, parametry techniczne – 35% i okres gwarancji – 5%.

W ubiegłym roku podobne przetargi przeprowadziły szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, Poznaniu i Częstochowie. Wszystkie wygrała firma Szczęśniak, która dostarczyła samochody na podwoziu Scania serii XT.    

Foto. Szczęśniak 

o autorze

Redakcja/Łukasz