Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie wybrała wykonawcę, który dostarczy samochód ratownictwa technicznego. Był to czwarty przetarg.

Przedmiotem postępowania była dostawa średniego samochodu ratownictwa technicznego na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 250 kW, automatyczną skrzynią biegów i kabiną trzyosobową. Zabudowę należy wykonać z materiałów odpornych na korozję, dach w formie podestu roboczego.

Zgodnie ze specyfikacją samochód powinien zostać wyposażony między innymi w żuraw o udźwigu min. 1500 kg przy wysięgu maksymalnym wraz z osprzętem, wciągarkę o napędzie hydraulicznym, generator prądu, przenośny agregat prądotwórczy, drabiny, platformę ratowniczą, zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki, sprzęt burzący, narzędzia ślusarskie i nieiskrzące, podpory stabilizacyjne, kliny i podkłady, poduszki wysoko i niskociśnieniowe, elektronarzędzia, zestaw ratownictwa medycznego i przenośny zestaw oświetleniowy.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta, została złożona przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która wykonanie zamówienia wyceniła na blisko 1,9 mln zł brutto.

Oferta przekroczyła budżet Szkoły Aspirantów o prawie sto tysięcy złotych, ale została uznana za najkorzystniejszą i w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa.

Samochód powinien zostać dostarczony do końca kwietnia 2021 roku.

Foto. Szczęśniak PS 

o autorze

Redakcja/Łukasz