Lubuska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę samochodów ratownictwa technicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch średnich samochodów ratownictwa technicznego.

Zamawiający wymaga podwozia z napędem 4×4, silnikiem o mocy minimum 265 kW, zautomatyzowaną lub automatyczną skrzynią biegów z hydrokinetycznym zmiennikiem momentu obrotowego i kabiną jednomodułową, odchylaną hydrauliczną trzyosobową.

Zabudowa wykonana może być wyłącznie z następujących materiałów: stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminium i jego stopy, materiały kompozytowe i tworzywa sztuczne. Na wyposażeniu m.in. generator prądu, przenośny agregat prądotwórczy, maszt do oświetlenia pola pracy, przedłużacze, rozdzielacze elektryczne, dwa zestawy narzędzi hydraulicznych, zestaw podpór mechanicznych, zestaw pokrowców, zestaw poduszek pneumatycznych, pilarki, sprzęt burzący, elektronarzędzia, podkłady do stabilizacji pojazdów, zestaw ratownictwa medycznego, drabiny, sprzęt do usuwania rozlewisk paliwa i płynów,  

Z tyłu pojazdu należy zamontować żuraw hydrauliczny o udźwigu min. 1300 kilogramów przy maksymalnym wysięgu. Natomiast z przodu wciągarkę o sile uciągu min. 100 kN.

Odbiorcy

Samochody do grudnia 2021 roku powinny trafić do Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Foto. Szczęśniak 

o autorze

Redakcja/Łukasz