Otagowane: , , ,

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #31665
  Sławek998
  Participant

  Słuchajcie… Co myślicie o jednoosobowych stałych dyżurach w OSP? Jest u mnie kilka OSP w powiecie co taki dyżur prowadzą 😉

  #31666
  LOL
  Participant

  Różnie bywa, ale sądzę, że zbyt często jest to przesada. Straż jest pasją i służbą, ale trzeba raczej wolny czas spędzać czasem jakoś inaczej.

  #31667
  Mateusz
  Keymaster

  Istnieją jednostki OSP, gdzie pewni strażacy, a przeważnie kierowcy pełnią dyżury w remizach za co dostają wynagrodzenie.

  #31736
  LOL
  Participant

  Tak, są. Ale to raczej nie o nich chodzi, bo są nawet w pewnym sensie uregulowani prawnie. Pamiętam, że jest wspominka w dokumentach odnośnie takiej możliwości zatrudnienia, tak samo jak konserwatora za co czasem płaci urząd danej gminy/miasta.

  #35812
  wojtass120
  Participant

  U nas dyżur jest też takie coś można powiedzieć jak idziemy do remizy i robimy tzw. nasłuch podczas którego siedzimy rozmawiamy sobie trochę konserwacji sprzętu ale tak by nie rozbroić auta. siedzimy parę godzin sobie nie raz się przytrafiło że siedzieliśmy a tu nagle słyszymy że pożar blisko nas to my już w gotowości telefon do PSK że jesteśmy gotowi w aucie do wyjazdu jak by co i ona nas już z automatu to wyjeżdżają alarmowo szczególnie u nas się to stosuje podczas sezonu letniego żniwnego gdy wiemy że w okolicy wyjednają maszyny rolnicze na pole to wtedy dyżur nie formalny idziemy sobie do remizy od np. 10 do 16 komuś się znudzi Idze do domu to przyjdzie następny i w gotowości jest zawsze kierowca również taka sytuacja jest przed ostrzeżeniem o bardzo dużych nawałnicach.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.