Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #42520
  Patryk
  Participant

  Witam,

  Jest tu nowy i jestem w konkretnym celu, ale o tym za chwilę.

  O MNIE

  Krótko: Jestem od 5 lat strażakiem-ochotnikiem w jednej ze śląskich jednostek w KSRG z praktycznie już kompletem szkoleń oraz jestem studentem projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

  PO CO TU JESTEM

  Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej oraz w trakcie pracy projektowej do obrony tytułu (w ASP mgr wymaga dwóch projektów – nie istotne). Mój roboczy temat pracy to „Wizerunek strażaka-ochotnika w kampanii społecznej” czyli zamierzam zaprojektować kampanię społeczną pokazującą/poprawiająca nasz wizerunek wśród społeczeństwa (Jestem w trakcie researchu więc zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie).

  ŹRÓDŁA

  Ze wszelkich mediów, wywiadu środowiskowego, rozmów z różnymi grupami społecznymi wynikło, że wciąż jesteśmy kojarzeni w jakimś stopniu z pijakami, podpalaczami, niewyszkolonymi „harcerzykami”.

  No i przechodząc do senda sprawy – chciałbym się Was zapytać z jakimi stereotypami się spotkaliście, jak próbujecie z nimi walczyć, a może uważacie że stereotypy są jak najbardziej uzasadnione?
  Chciałbym taką dyskusję tutaj wywołać, ponieważ na przykładzie mojej jednostki (i kilku innych) zaobserwowałem jak nasz profesjonalizm wzrasta wraz z poczuciem służby”

  Dla uporządkowania proponuje postawić trzy pytania:

  1. Z jakimi stereotypami się spotkaliście wśród znajomych, obcych, mediów itd?
  2. Czy podejmowaliście walkę ze stereotypami – jesli tak to jak?
  3. Czy uważacie że tego typu kampania społeczne – nam strażakom-ochotnikom – faktycznie by się przydała patrząc na nagłówki w mediach zwiazanych z OSP?

  Moje portfolio oraz mój fb jakby ktoś chciał przedyskutowac sprawę na innym gruncie oraz na dowód, że traktuję sprawę poważanie: http://www.facebook.com/xniedzwiedzx

  Będę wdzięczny za gorącą dyskusję na ten temat, wnioski, wasze uwagi, krytykę, podawani przeykładów z życia.

  Pozdrawiam!

  Aha i sprawa jest o tyle istotna, że projekt ten będę próbował zrealizować w rzeczywistości 🙂

  #42642
  wojtass120
  Participant

  ja spotkałem się z stereotypem ochotnika do brania pieniędzy i takim który stoi i nic nie robi na akcji ja dużo zastępów jest i są tam do brania pieniędzy niestety ale to nie tylko jedna osoba mówiła to przykre jest.

  #45481
  qvickreal
  Participant

  Kampania wizerunkowa mówisz…. u mnie w mieście wszyscy z OSP kupiliśmy sobie naszywki z godłem polski i prezentujemy się świetnie. Znaleźliśmy to całkiem tanio na stronie sklepu artykulypropagandowe.pl – polecam zajrzeć 🙂

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.