Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #37986
  Adrian
  Participant

  Witam – otwieram ten temat by rozruszać trochę forum ale tak że w innym celu, by np ktoś dobrą radą pomógł – proste pytanie ? Jak radzicie sobie w trudnych sytuacjach ? macie swojej jednostce psychologa ? czy jakiś innym sposobem pomagacie sobie w bardzo trudnych sytuacjach?

  #37991
  Łukasz Kałużny
  Participant

  Moim zdaniem, ważne jest by nie zostawać samemu w takiej sytuacji, nie odcinać się od innych i nie zamykać w sobie. Najważniejsza wtedy jest rodzina i kontakt z bliskimi nam osobami. Także uprawianie jakiś sportów, aby wyładować złe emocje i na jakiś czas zapomnieć. Ważne by nie tłumić tego w sobie, bo może wiązać się to ze złymi skutkami w przyszłosci

  #37995
  Mateusz
  Keymaster

  Cześć,

  Tak jak już nie raz wspominałem, czy to na czacie, czy na innych forach. Ważne jest, aby nie przynosić tego wszystkiego do domu. Warto porozmawiać o akcji z członkami zespołu, zastępu. Wygadać się, przeżyć to jeszcze w murach strażnicy. Codziennie narażeni jesteśmy na stres, złe widoki na cierpienie innych – z czasem człowiek staje się trochę na to wszystko obojętny, co znacznie ułatwia nam działanie.

  #37999
  Łukasz Kałużny
  Participant

  Razem z obojętnością wiąże się rutyna, a co za tym idzie złe podejmowanie decyzji i błędy w działaniu. Także obojętność raczej nie jest tu wskazana, a bardziej doświadczenie przekładające się na walkę ze słabościami

  #38001
  Mateusz
  Keymaster

  Jestem zdania, że pewnego rodzaju obojętność, na krzyki, krew i widoki pozwala zająć się udzielaniem pierwszej pomocy. No ale ile ludzi, tyle opinii.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.